Drodzy uczestnicy! Dodaję kilka obiecanych słów o naszym lipcowym plenerze ceramicznym – tym razem w temacie „rzeźba ceramiczna”.

Pracować będziemy na glinie szamotowej z Jaroszowa, ale mam również w piwnicy 700 kg innej, plastycznej gliny czeskiej, której przydatność ocenimy pod kątem rzeźby na miejscu.

W czasie naszego spotkania w lipcu dowiecie się jakich materiałów używać do rzeźbienia w glinie (dobór mas i ich zastosowanie), jak zorganizować stanowisko pracy, oraz jakie narzędzia i akcesoria są potrzebne.

Poznacie kilka technik lepienia, konstrukcje wewnątrz, oraz się jak wydrążyć rzeźbę pełną, a także – jak zrobic kopyto.

Przede wszystkim, czekają was godziny pracy twórczej, oraz możliwość oddania się swoim przyjemnościom w dogodnych ku temu warunkach, w oparciu o projekt waszego autorstwa, który będzie można omówić z prowadzącym i w naszej artystycznej grupie.

Agata Marcinkowska z pracowni MANO Ceramics opowie jak bezpiecznie suszyć „wymagające” prace.

W naszym gronie będą inni profesjonalni ceramicy oraz osoby doświadczone w temacie – silnym atutem tego spotkania będzie więc możliwość dzielenia się wiedzą, doświadczeniem, oraz nauka od siebie nawzajem w grupie.

Reasumując nasz program to:
• Materiały – glina do rzeźby, narzędzia i stanowisko pracy
• Techniki lepienia – konstrukcji do rzeźby pełnej, rzeźba bez podstawy (kopyto)
• Suszenie prac
• Wypał – różne techniki

Reszta, to wasza praca twórcza, pomysły, z profesjonalną korektą.

Zabierzcie proszę, jesli macie, ulubione narzędzia, fartuszki, ręczniczek do wycierania rąk, ciuchy na zmianę i przybywajcie. Do zobaczenia w sobotę wieczorem, lub w niedzielę rano!

Moim zadaniem jest zapanowanie do tego czasu nad pracami wokół domu, gdzie fachowcy robią obecnie drenaż dla deszczówki, wstawiają drzwi do stodoły przekonwertowanej na prawdziwe Atelier co na razie wygląda dość przerażająco, ale jak przyjedziecie będzie już prawie pięknie.