Kochani, do pleneru pozostało już tylko 17 dni. Mamy już sprecyzowaną listę uczestników i obecnie czekamy na ich przybycie, przygotowując całą logistykę, oraz kończąc w ciągu najbliższych 2 tygodni zainicjowane wcześniej remonty w toku. Sporo jeszcze przed nami, ale nadszedł czas na kilka słów o programie w pracownii dla osób, które zdecydowały się tu twórczo odpoczać, rozwijając swoje pasje artystyczne.

Czego możecie oczekiwać od Agaty w kwestii tworzenia ceramiki na kole garncarskim ? ( o rzeźbie więcej w kolejnym odcinku)

Odpowiedź na to pytanie przynosi nasz ramowy program:

• Podstawowe wiadomości z projektowania i zdobienia naczyń, jak wypracować własny styl – prelekcja
• Techniki przygotowania mas do pracy (dobór masy, przygotowanie do toczenia, odzysk)
• Narzędzia ceramiczne (gdzie kupić, jak i z czego zrobić)
• Podstawy zawodu: centrowanie, seryjna produkcja
• Techniki toczenia podstawowych form (umiejętność wyciągania ścianek do góry, rozszerzania i zwężania) – kubek, miska, butelka
• Techniki toczenia form płaskich na nakładkach – talerz, patera
• Techniki wykańczania/zdobienia – stopa, relief, faktura, ucho.
• Higiena pracy. Jak pracować z ceramiką i kołem garncarskim żeby nie obciążać kręgosłupa. Wykorzystanie toczenia jako techniki relaksacyjnej.

A dla Pań ( i nie tylko), moduł „garncarz był kobietą” – siła z wnętrza, techniki inteligentnego toczenia. Joga i wschodnie sztuki walki w garncarstwie. Tak więc po tym plenerze będziecie wiedzieć jak pracować bez szkody dla zdrowia.

Co jeszcze?

Będziecie umieli zrobić miskę, kubek, butelkę oraz talerzyk.
Będziecie wiedzieli jak zrobić dziubek i uszko, jak samodzielnie rozwijać i szlifować swoje umiejętności. Dowiecie się również, jak pracować powtarzalnie. Zrobicie ponadto własne narzędzia i rozpoznacie, które są wam naprawdę potrzebne, a które to tylko gadżety.
Wiedza jak wykorzystywać glinę z „odpadków” na deser.

Załączam serdeczności zapraszam w lipcu, a także w sierpniu ( na sierpień mamy jeszcze kilka wolnych miejsc).