Kilka słów odnośnie pleneru ceramicznego, garncarsko-rzeźbiarskiego, który zaczynamy 5 lipca. Po pierwsze wiem już na pewno, że plener się odbędzie, gdyż zebraliśmy minimalną, potrzebną liczbę uczestników.

Po drugie, mamy jeszcze dwa miejsca noclegowe, więc osoby, które w ostatnich dniach wyrażały zainteresowanie telefoniczne, uprzejmię proszę o decyzję i potwierdzenie do 15 czerwca. Jest to niezbędne w celu przygotowania logistyki dla tego pleneru.

Od pewnego czasu nie publikuję zdjęć z pracowni, ani innych działań artystycznych, ponieważ tym co od kwietnia mnie pochłania, jest remont elewacji oraz mojej stodoły, którą przekształcam w prawdziwe Atelier Wszystko po to, aby osoby tu przyjeżdżające, oraz ja sama, czuły się w tym miejscu jeszcze bardziej komfortowo. Aktualnie, moja pracownia została udostępniona jako pomieszczenie godpodarcze firmie remontowej, której powierzylam liczne zadania.

Podobnnie jak w poprzednich latach, towarzystwo, które zbierze się w tym roku, zapowiada się ciekawie. O ile obietnice otwarcia granic po 15 czerwca zostaną dotrzymane, bedzie to towarzystwo międzynarodowe.

Przewiduję, że będziemy pracowac w przypadku rzeźby na glinie szamotowej z Jaroszowa, która fantastycznie się do tego nadaje. Na kole garncarskim zaś mam nadzieję, że będziemy pracować na glinie czeskiej, po którą jeszcze muszę się udać, pod warunkiem otwarcia granic. Przyzwyczailiśmy się do swobodnego i otwartego świata – a tu trzeba czekać

Już mam wstępną wizję jak ulokować potwierdzonych uczestników w pokojach. W tym roku baza noclegowa powiększa sie o dodatkowe 3-4 miejsca, ktorę udostępnię na wyrremontowanym z talentem przez przyjaciół poddaszu.

Klimatyczny i oryginaly nocleg możliwy będzie także w wyremontowanej stodole dla tych, ktorzy lubią nietypowe i oryginalne rozwiązania. Docelowo, to miejsce ma być pracownią szklarską i salą szkoleniową. W tym pomieszczeniu będą stały wszystkie piece.

Więcej informacji wraz ze zdjęciami przekażę zadeklarowanym uczestnikom pod koniec czerwca, gdy z placu boju zejdzie ekipa remontowa. Chłopaki dają z siebie wszystko, by zdąrzyć choć na chwilę obecną nie ukrywam, chodzimy jeszcze po gruzie 😊. Do czasu waszego przyjazdu, otoczenie nabierze jednak porzadanego blasku.

Kuchnia na tym plenerze będzie smaczna, inspirowana podróżami oraz polską kuchnią jaką znamy z rodzinnego domu, a także daniami wegetariańskimi i wegańskimi. Dużo ziół, oliwa, cześciowo swoje warzywa i owoce, swojskie jajka i sery oraz chleb na zakwasie pieczowny w domu. Proste ciasta i desery przygotowywane przeze mnie, a szkolę się w tym już od miesięcy ( co odbija się na mojej sulwetce 😊) .

Specjane wymogi kulinarne ( weganizm, wegetarianizm, dieta bezglutenowa) – bardzo proszę o ich zgłoszenie teraz.

W czasie pleneru będziemy chcieli wypróbować alternatywne techniki wypału, zwlaszcza jesli dolaczy do nas Chris z Holandii, ktory w ostatnich miesiącach, mimo perypetii ze zdrowiem, dalej eksperymentował w tej dziedzinie, z pięknymi rezultatami.

Utalentowana i pełna wdzięku Agata Marcinkowska z Mano Ceramics poprowadzi ten warsztat garncarsko – rzeźbiarski dając z siebie to co najlepsze, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Ciąg dalszy nastąpi