Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Zapraszam serdecznie na tegoroczną majówkę 2019 do pracownii Atelier Kreacja – na wioseny plener kierowany do osób twórczych i zainteresowanych naturą – poświęcony tym razem w całości, nauce toczenia na kole garncarskim od podstaw.

Od niedzieli 28 kwietnia od godz. 10:00 rano do soboty 4 maja do godz. 20.00 – krok po kroku poprowadzimy Was przez wszystkie etapy tworzenia ceramiki techniką toczenia na kole garncarskim . Po ukończeniu tego kursu będziecie potrafili pracować samodzielnie, tworząc wasze prace na poziomie podstawowym.

Obecnie mamy do dyspozycji 3 elektryczne koła garncarskie. Jednak zależnie od zainteresowania, mamy możliwość wypożyczenia większej ilości sprzętu. Zarazem osoby, które posiadają swoje „kółko”, i chcą właśnie na nim pracować, są bardzo mile widziane.

Cena warsztatu 1490 zł zawiera:

-7 dniowy intensywny kurs toczenia na kole od podstaw zakończony certyfikacją I stopnia (z podziałem na moduły) – szczegółowy program prześlę po kontakcie telefonicznym;
– Specjalny moduł poświęcony sztuce zdobienia ceramiki toczonej na kole,
– Ciekawostki z holenderskiego rynku ceramiki,
– 6 noclegów w klimatycznym miejscu, które tworzymy tu od 3 lat krok po kroku, w pokojach z łazienkami,
– Pełne wyżywienie inspirowane podróżami (śniadanie, obiad, kolacja oraz niespodzianki i inne smaczki),
– 1 wypał w piecu elektrycznym (gwarantujemy wypał 2 najlepszych stworzonych przez Was dzieł na osobę, które zabierzecie ze sobą od razu po zakończeniu pleneru),
– Plenerowy pokaz, w którym się zakochacie – wypał ceramiki japońską techniką „Raku” (gwarantujemy wypał 2 najlepszych stworzonych przez Was dzieł na osobę, które od razu zabierzecie ze sobą do domu),
– Spacery z psami i kotami po okolicznych urokliwych ścieżkach przyrodniczych,
– Niepowtarzalny klimat Pogórza Kaczawskiego oraz pracowni Atelier Kreacja,
– Świetną bazę wypadową do okolicznych atrakcji turystycznych,
– Łatwy dojazd z każdego zakątka Polski, oraz z zagranicy.
– Możliwość korzystania z infrastruktury Atelier Kreacja po godzinach w pracownii,
– Otwartość na Wasze indywidualne potrzeby.
– Okoliczne krajobrazy sprzyjają wycieczkom rowerowym, więc jeśli ktoś ma swój ulubiony rower, to jego zabranie będzie wspaniałym pomysłem.
– Po plenerze wypalimy, również w cenie, pozostale wybrane przez Was prace, które pozostaną do indywidualnego odbioru.

Podobnie jak inne nasze plenery, spotkanie to będzie miało wysoki walor towarzyski, i będzie lączyło aktywność artystyczną w pracownii Atelier Kreacja w Gorzanowicach koło Bolkowa na Dolnym Śląsku, z nauką oraz odpoczynkiem w otoczeniu pięknych krajobrazów i przyrody Pogórza Kaczawskiego i Sudetów. Przyjeżdżając do nas spotkacie inspirujących ludzi z pasją, których celem jest nauka od siebie nawzajem oraz wymiana doświadczeń, a przede wszystkim twóczy odpoczynek i dobra zabawa. Ponadto, możecie oczekiwać od nas w czasie tego spotkania smacznej kuchni, inspirowanej podróżami.

Instruktorzy:

Warsztat poprowadzi przyjaciel pracownii Atelier Kreacja, z pochodzenia Holender, Chis van de Ven, który toczy na kole garncarskim na poziomie zaawansowanym już od lat. Asystować mu, oraz dbać o Waszą wygodę, będę ja, Monika Romaniuk.

Chris, poza tym, że dobrze toczy na kole, eksperymentuje także z alternatywnymi technikami wypału, zdobienia ceramiki, tworzenia własnych szkliw. Jest osobą twórczą i zorganizowaną, a do tego to wspaniały pedagog z poczuciem humoru.

Komunikacja nie będzie przeszkodą ponieważ Chris, poza swoim rodzimym językiem, mówi również po angielsku, francusku, całkiem nieźle radzi sobie po polsku, a dodatkowo dobrze pokazuje techniki i niezbędne chwyty garncarskie. Praca rąk na tym plenerze to podstawa! Na miejscu będzie tlumacz języków obcych, czyli ja. W razie potrzeby.

Miejsce na tym kursie rezerwuje 300 zł zaliczki przelewem na konto:
Monika Romaniuk
Konto w PKO BP: 25 1020 5095 0000 5702 0207 7295