Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Letnie plenery ceramiczno-szklarskie z nami to wakacje dla tych, którzy marzą o zmianie trybu życia, szukają wytchnienia i inspiracji. To także wspaniały pomysł na wakacyjny wypoczynek dla każdego, kto interesuje się sztuką, dla rodzin z dziećmi, osób przechodzących duże zmiany w życiu, czy tych  zainteresowanych otworzeniem własnej pracownii.

To ponadto oferta dla grup zorganiowanych, które chcą tworzyć sztukę i rozwijać kreatywne umiejętności.

Dostępne jeszcze terminy:

Czerwiec: turnus  od 18 do 24 czerwca

Lipiec: turnus od 9 do 15 lipca

Sierpień: turnus od 20 do 26 sierpnia

Program

Spotykamy się w małej, kameralnej wsi o nazwie Gorzanowice, położonej malowniczo 3 km od Bolkowa na Dolnym Śląsku, godzinę od Wrocławia.

W pięknej scenerii, nad dachami  średniowiecznego Zamku w Bolkowie na Pogórzu Kaczawskim –  nieopodal Rezerwatu Przyrody Buki Sudeckie oraz Parku Krajobrazowego Chełmy –  mieści się klimatyczne miejsce Atelier Kreacja, w którym organizujemy spotkania z ceramiką i szkłem.

W otoczeniu pięknej przyrody proponujemy Państwu spokój i relaks połączony z nauką lepienia ręcznego z gliny, toczenia na kole garncarskim, podstaw fusingu i zdobienia szkła. Pracownia jest wyposażona w profesjonalny sprzęt: 3 piece ceramiczne (2 plenerowe), piecyk do fusingu, elektryczne koło garncarskie, walcarkę do gliny i narzędzia wspomagające pracę każdego ceramika.

Prace ceramiczne zostaną pod koniec turnusu wypalone w piecu plenerowym. Będzie to efektowny wypał nawiązujący do japońskich wypałów raku. Możliwy jest też wypał prac w piecu elektrycznym.

Prace szklarskie wypalimy w piecu elektrycznym do fusingu.  Każdy z uczestników otrzymuje swoje prace na własność. Gwarantujemy ciekawy program zajęć, który zostanie dopasowany do umiejętności uczestników. Pamiątkowe dyplomy będą potwierdzeniem zdobytych umiejętności.

Program naszych warsztatów obejmuje ceramikę i szkło. Pokazujemy jak można łczyć te 2 dziedziny sztuki.

Baza noclegowa:

W Atelier Kreacja, które mieści sie w starym, poniemieckim domu zachowaliśmy ceramiczną kuchnię węglową oraz oryginalny wystrój, modernizując tylko to co niezbędne. Odwiedzając nas,  będą Państwo mogli  sprawdzić jak wygląda życie ludzi żyjących na wygasłym wulkanie, gdyż będą Państwo spali dokładnie na jego szczycie.

Obecnie  posiadamy 10 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami*, oraz 20 miejsc w dużym namiocie z łóżkami polowymi, który ustawimy w przestrzennym i klimatycznym ogrodzie. Miejsca parkingowe znajdują sie na terenie należącym do Atelier Kreacja obok domu.

Wyżywienie:

Proponujemy domową kuchnię inspirowaną licznymi podróżami oraz atrakcje kulinarne przygotowane w plenerze, przy ognisku i na grillu. Karmimy naszych gości smaczenie i zdrowo korzystając z produktów lokalnych rolników i wytwórców.

Oferujemy w cenie śniadanie, obiad i kolację. Indywidualne wymagania kulinarne prosimy zgłaszać na etapie zapisów.

Dojazd:

Wieś Gorzanowice położona jest nad dachami unikatowego na skalę europejską Zamku w Bolkowie, który słynie z  międzynarodowego festiwalu muzyki gotyckiej Castle Party. Przez Bolków przebiegają krajowe szlaki komunikacyjne, dzięki czemu łatwo jest do nas dojechać z Wrocławia i każdego krańca Polski autostradą A4, oraz drogami krajowymi S8, S5 , S3. W okolicy mieszka wielu artystów ceramików, artystów tworzących w szkle,  muzyków, osób twórczych, oraz rękodzielników.

Przewidywany plan dnia:

9.00 – śniadanie

10.00-13.30 – zajęcia warsztatowe

14.00- obiad

15.00-18.00 – czas wolny z możliwością skorzystania z pracowni i kontynuowania pracy twórczej indywidualnie.

18.30- kolacja

Czas wolny:

W przerwach od pracy twórczej oferujemy możliwość zorganizowania sesji jogi,  skorzystania z masażu (za dodatkową opłatą), skorzystania z ogrodowego basenu, oraz spacerów wśród wspaniałych tu krajobrazów,  przyrody, zabytków, i licznych atrakcji turystycznych. To także wspaniałe miejsce na rower, spacer nordic walking, spacer z psem, czy też do błogiego wylegiwania się na leżaku z pięknym widokiem, wśród śpiewu ptaków. Krajobraz okolicy należy do najładniejszych w kraju i wiemy, że nie tylko.

Wieczorami zapraszamy na projekcje ciekawych filmów o sztuce, które możemy zorganizowac  w plenerze, lub w domu, oraz na rozmowy przy ognisku lub naszej ceramicznej kuchni węglowej, zależnie od warunków pogodowych. Atelier Kreacja jest przyjazna dla zwierząt.

Cena:

  • Oferujemy 15% zniżki przy rezerwacji do końca kwietnia potwierdzonej wpłatą na konto.(Uwaga: Opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotom w przypadku rezygnacji)
  • Cena za turnus czerwcowy z wyżywieniem to 1250 zł do końca kwietnia. Potem 1450 zł. Cena każdorazowo  obejmuje VAT i całodobowe wyżywienie, noclegi,  wszystkie materiały, koszty wypałów i prace jakie uczestnicy zabierają ze sobą do domu. 
  • Wystawiamy faktury na Państwa prośbę.
  • Cena dla osób śpiących w dużym namiocie w ogrodzie: 1150 zł.
  • Dla grup kilku osób możliwe są indywidualne ustalenia – prosimy o telefon.
  • Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę 300 zł na konto:

Atelier Kreacja

Konto do przelwów w PKO BP: 25 1020 5095 0000 5702 0207 7295

lub zakupić plener  przez stronę sklepu Atelier Kreacja

Zgłoszenia mailowo: monika@atelier-kreacja.pl lub ceramikaszklo@interia.pl

Zgloszenia telefonicznie: numer 662249420 lub  601 679 220.