Wraz z Beatą Czarniecką z Bolkowa, zainteresowaną wydarzeniem koleżanką Anną Surówką z Fundacji OnWater (Odra Centrum) z Wroclawia, oraz z  zaprzyjaźnionymi mieszkańcami, którzy zechcą dołaczyć –  robimy 24 Marca akcję sprztania okolicy Bolkowa i  Gorzanowic na wiosnę.  Nikt za nas nie posprząta. Tak… Gmina ma obowiązek, ale jakby z „za biurka” chyba nie do końca dobrze widać co dzieje się po lasach i przy drogach…  Tak czy inaczej czujemy potrzebę, by coś z tym zrobić i najlepiej wszyscy razem. Z workami na śmieci i w rękawicach, w grupie damy radę. Spacer zakończony wspólnym ogniskiem w Atelier Kreacja. Mamy nadzieję, że „Ochrona Środowiska” Gminy Bolków aktywnie nas wesprze. Już dostaliśmy z gminy 1 ( jedno) opakowanie worków na zalegające w gminie śmieci … oraz co istotniejsze – obietnicę zabrania tego co zbierzemy ze wskazanych miejsc przy drodze. Serdecznie podziękowaliśmy. Także poprosiliśmy uczestników o zabranie swoich worków na śmieci, przydadzą się poza tym co nabyłam.

Jedna grupa wyruszy z Bolkowa w stronę Gorzanowic. Druga z Gorzanowic dalej wyruszy na pobliskie ścieżki, by oczyścić je z zalegających po zimie po lasach, przy drogach i na polach, widocznych gołym okiem śmieci: plastiku, butelek, opon, szmat, części samochodów, opon i artykulów RTV AGD.

Niestety, ludzie, przecież nie z Wroclawia lecz z okolicy – wywożą je z głupoty i braku wychowania na łono przyrody, zanieczyszczając swoje własne sąsiedztwo. Gmina Bolków obiecała zabrać je ze wskazanych miejsc, pozostawione w workach śmieci. Sądzimy że będzie ich dużo.

W Atelier Kreacja zakupiliśmy w akcie dobrej woli worki na śmiecie i rękawice, ale dobrze będzie jeśli zabierzecie własne, by niewielki w sumie koszt rozłożyć po trosze na wszystkich, oraz w razie gdyby zabrakło.

Jeśli ktoś chce upiec sobie kiełbaskę na ognisku, bedzie to możliwe jeśli przyniesie swój prowiant. Na miejscu : kawa, herbata, toaleta, miejsce na ognisko;